Kur-İşlet-Devret Modeli

Teknolojinin yıkıcı etkisini hayatımızda her noktada hissediyoruz. Bireyler olarak etkilendiğimiz gibi şirketler de benzer etkilere maruz kalıyorlar. Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduramayan şirketler yok olma sürecine girerken, dijital dönüşümü başarıyla yürüten şirketler büyüme yolunda sağlam adımlarla ilerliyorlar. Tüm bu süreçte, İnsan Kaynakları departmanları, şirketleri geleceğe taşıma misyonunda en önemli yer olan omurga görevini üstleniyorlar. Bu dijital çağ içerisinde, çok hızlı değişen pazar koşulları, yüksek müşteri beklentileri ve şirketlerin bu beklentilere verdikleri yanıtlar bir yaşam döngüsünde yer alan organizasyonları olumlu veya olumsuz olarak etkiliyor. Dijital dönüşüme şahit olan Y jenerasyonunun orta seviye yöneticilik pozisyonlarına ulaşmaları, dijital dünyada dünyaya gelen Z jenerasyonunun yavaş yavaş iş dünyasına giriş yapması İnsan Kaynakları Departmanlarının fonksiyonlarına olan ihtiyacı çok daha fazla hissettiriyor.

Ergene Danışmanlık olarak, 10 yıllık kullanım patentini aldığımız Kur-Devret -İşlet modeli ile, kurumsal dönüşümü başlatmış, İnsan Kaynakları departmanları henüz olmayan şirketlere veya daha profesyonel hizmet almak isteyen şirketlere yönelik hizmet vermekteyiz.

“Kur-İşlet-Devret” Modeli Nedir ?

Günümüzde farklı ülkelerde bir çok örneği olan ve Türkiye’de de yavaş yavaş uygulanmaya başlayan bir iş modelidir. İnsan kaynakları departmanı olmayan şirketler, şirketin insan kaynakları fonksiyonları ihtiyaçlarını farklı bir şirketten bu hizmetleri alarak yönetiyorlar..  Şirketler böylece hem uluslararası standartta hizmet alıyorken, hem de ihtiyaç duydukları insan kaynakları, zaman ve maliyetten orta vadede ciddi ölçüde tasarruf ediyorlar” dedi.

İnsan kaynakları yönetiminde devrim yaratacak bir uygulama olan ‘Kur-İşlet-Devret’ markası Ergene Consulting tarafından tescil ettirilmiştir.

Sunulan hizmetler ve şirketlere avantajları

  • İnsan kaynakları departmanı olmayan şirketlere sıfırdan İK departmanı kurulması,
  • Koçluk / mentörlük ile İK departmanı personelini ‘işbaşında yetiştirme’ programı uygulanması


Bir cevap yazın