Onur Özgödek

onur-ozgodek
uzmanlık alanları
 • Kurumsal Dönüşüm
 • Çalışan Bağlılığı / Katılımı
 • Şirket Kültürü
 • Değişim Yönetimi
 • Şirket Kültürü Entegrasyonu
 • Organizasyon Yapısı / Şeması
 • Prim Sistemi
eğitim bilgisi
 • Lisans, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Petrol Mühendisliği

1994 yılı ODTÜ Petrol Mühendisliği’ni bitirdikten sonra, Garanti Bankası İnsan Kaynakları Biriminde çalışmaya başlamıştır. Uzun yıllar boyunca çalıştığı Garanti Bankasında, başta Performans, Ücret ve Ödüllendirme Modelleri gibi konularda çalışmalar yapmasına karşın, Satış Eğitim Modeli, Kurum içi Koçluk Projeleri, Yetenek Yönetimi gibi farklı İnsan Kaynakları konularında, İç Danışman, Araştırma Geliştirme ve Proje Yöneticiliği rolleri üstlenmiştir.
Şirket içi İnsan Kaynakları uygulamalarını baz alarak hazırladığı, Şube Müdürlerine Yönelik simülasyon eğitimlerini 600’ü aşkın yöneticiye vermiştir. 2003 yılında somut ölçülebilir verilerden EVA prim modelini hayata geçirmiştir. 2004 Yılında tüm satış ekiplerinin rol aldığı simülatif, yarışma ortamı olan Satış Eğitim Modeli “Satışın Şifresinin” proje yöneticiliğini yapmıştır.

2007 yılında, Peryön Fark Yaratan Uygulamalar kategorisinde Garanti Bankası ile ödül alan “Yıldız Projesi” ‘nin Proje Yöneticiliğini yapmıştır.

Garanti Bankası sonrası, Akbank ve TEB’de sırasıyla Organizasyonel Gelişim, Eğitim ve Değişim Yönetimi konularda yöneticilik yapmıştır. Akbank’ta İnsan Kaynakları Transformasyon Programı , TEB’de BNP Paribas ile birlikte yönetilen Değişim Yönetimi programlarında aktif rol almıştır.
Uzun yıllar süren finans sektörü tecrübesi sonrası, Özel Yatırım Fonu Actera Grubun satınalması kapsamında, Kamil Koç Otobüslerinde İnsan Kaynakları Direktörü olarak, İnsan Kaynakları Sistemlerinin yapılandırılmasında çalışmıştır.
20 yılı aşkın İnsan Kaynakları deneyimi sonrasında, halen, Performans, Kariyer, Ücret, Yetkinlik, Gelişim ve İç müşteri memnuniyeti, çalışan bağlılığı, İnsan Kaynakları stratejilerinin planlaması konusunda danışmanlık yapmakta, kurumlara özel hazırlanmış, simulasyon eğitimleri vermekten ve Değerlendirme Merkezi çalışmalarında rol almaktan, hepsinden önemlisi uygulanabilir ve başarı sağlayan İnsan Kaynakları modelleri geliştirmekten keyif almaktadır.
Tarsus Amerikan Koleji ve Ankara Fen Lisesi mezunu olan Onur, iyi derece İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Sinema, Spor , Fantastik Edebiyat, Çizgi Roman, ve 2.Dünya Savaşı ilgi alanlarıdır.

blog

 • Kur-İşlet-Devret Modeli

  Teknolojinin yıkıcı etkisini hayatımızda her noktada hissediyoruz. Bireyler olarak etkilendiğimiz gibi şirketler de benzer etkilere maruz kalıyorlar. Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduramayan şirketler yok olma sürecine girerken, dijital dönüşümü başarıyla yürüten şirketler büyüme yolunda sağlam adımlarla ilerliyorlar. Tüm bu süreçte, İnsan Kaynakları departmanları, şirketleri geleceğe taşıma misyonunda en önemli yer olan omurga görevini üstleniyorlar.

  24 Kasım 2018

iletişim bilgileri

Büyükdere Caddesi
No: 173/31, Levent Plaza, A Blok, Kat:7
Levent, İstanbul

Sosyal profiller

hemen iletişime geçin !

Hizmetlerimiz hakkında sorularınızı sorabilir ve her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen iletişime geçin !